Servis Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

LG elektronik aletleriniz her elektronik cihaz gibi arıza gösterebilir. Bu durumlarda basit müdahalelerle cihazınızı tekrar çalıştırmanız mümkün olabiliyor.

LG marka TV, LED TV, plazma, 3D TV, LCD, projeksiyon, ev sinema sistemleri ve müzik setlerinde kullanım sırasında ya da zamanla karşınıza çıkacak olan arızalarda kolay çözümler üretebilmeniz ya da servis çağırmadan önce cihazlarınızdaki arızanın size ve çevrenize zarar verecek boyutlara ulaşmasını engellemek için yapabilecekleriniz sayfamızda yer alıyor.

Ev Sinema Sistemleri ve Hoparlör İçin Yapılması Gerekenler

Cihazla arasındaki bağlantı kablolarında bir problem olabilir, kontrol etmelisiniz.
Hoparlörlerinizin içindeki mekanizmanın sağlam olduğundan emin olmalısınız.
Ses çıkan bölgelerdeki toz ve kir durumlarını kontrol ederek kullanım kılavuzunda yer alan bakım bilgilerini uygulamalısınız.
Ev sinema sistemlerinde TV kaynaklı arızalar da meydana gelebilir, televizyonunuzun doğru çalıştığından emin olmalısınız.
Elektrik bağlantısı kontrolleri ile diğer önerilerimiz sorunlarınıza çözüm sunmadıysa yetkili servisimizi arayarak destek istemelisiniz.

LG TV Servisi Çağırmadan Yapmanız Gerekenler

LG TV servisleri televizyonunuzun sorunlarını çözecektir elbette. Ancak küçük arızalar için birkaç kişilik bir servisi çağırmak zaman kaybetmenize neden olabilir. Basit önerilerimiz:

Uzaktan kumandanızla kanal değiştiremiyorsanız ürün üzerindeki uzaktan kumanda sensörünü kontrol edin ve tekrar deneyin. Ürün ve uzaktan kumanda arasında engel olup olmadığını kontrol edin. Pillerin hala çalışır durumda olduğunu ve düzgün takılıp takılmadığını kontrol edin.
Görüntü ve ses alamıyorsanız ürünün açık olup olmadığını kontrol edin. Güç kablosunun bir duvar prizine bağlı olup olmadığını kontrol edin. Başka ürünler bağlayarak duvar prizinde bir sorun olup olmadığını kontrol edin.
Televizyonunuz açıldığında hemen görüntü vermiyorsa bu normal bir durumdur. Birkaç dakika içinde görüntü elde edemezseniz, TV’nin fişini 30 saniye süreyle çekin ve tekrar deneyin.
Harici cihazları bağlayamıyorsanız kullanım kılavuzunuzdaki “Bağlantıya genel bakış” bölümüne bakın ve harici bir cihaz bağlayın.
Televizyonunuz aniden kapanıyorsa güç kontrol ayarlarını gözden geçirin ve saat ayarlarında otomatik kapanma özelliğinin devrede olup olmadığını kontrol edin.
Görüntü alıyor ancak ses almıyorsanız MUTE (Sessiz) düğmesine basarak sesin sessiz modda olup olmadığını kontrol edin. Diğer kanalları kontrol edin, yayından kaynaklı bir sorun olabilir. Ses kablosunun düzgün bir şekilde bağlandığından emin olun.
Hoparlörünüzden ses gelmiyorsa menü seçeneğinde Denge’yi ayarlayın.

Önerilerimiz sorunlarınızı çözmediyse LG yetkili servis ile iletişime geçerek problemlerinizi sonlandırabilirsiniz.

LG DVD Servisi Çağırmadan Önce Yapmanız Gerekenler

LG DVD servisi çağırmadan önce elektronik cihazınızın arızasını anlamak ve çözmek için yapabileceğiniz ufak müdahaleler:

Görüntü siyah-beyaz görüntüleniyor ya da renk kalitesi düşüyorsa menü seçeneğinde renk ayarını yapın. Bu ürünle diğer elektronik ürünler arasındaki yeterli mesafeyi koruyun.
Yatay ve dikey çubuklar beliriyor ve görüntü bulanıklaşıyorsa elektrikli alet veya araç gibi bir parazit kaynağı olup olmadığını kontrol edin.
Ürün kapatıldığında belli belirsiz görüntüler beliriyorsa pikseller, sabit bir görüntünün uzun süre görüntülenmesinden dolayı hasar görmüştür. Ekran üzerinde, piksellerin hasar görmesini önlemek için bir ekran koruyucu kullanın.
Güç açık ancak ekran aşırı koyu görünüyorsa menü seçeneğinden parlaklık ve kontrastı ayarlayın.
-Ekranın arka planında ince çizgiler görünüyorsa video kablosu bağlantılarını kontrol edin.
Yatay parazitler meydana geliyor ve karakterler bulanık görünüyorsa menü opsiyonunda Faz ayarını yapın. “EKRAN” bölümüne bakın. Bazı kanallarda yayın alımı düşüyor y Diğer kanallara ilerleyin. Yayınla ilgili bir sorun olabilir.
Görüntü oynatılamıyor ya da takılıyorsa oynatılamayan ya da çizik bir DVD takmış olabilirsiniz, kontrol edin.

LG elektronik aletlerinizi uzun yıllar aynı performansta kullanmak için yetkili servis hizmetleri dışında amatör hizmetlerden yararlanmamalısınız. LG servisleri ile cihazlarınızı garantili şekilde kullanırsınız.

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome