Elektronik Servisi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elektronik servislerinin çoğu sizlere kaliteli hizmet verdiğini iddia edecektir. Ancak sektörde birçok yetkisiz servis bulunduğu için vaat edilenlere inanmanız doğru olmayacaktır. Dolayısıyla elektronik servisi seçerken dikkat etmeniz ve göz önünde bulundurmanız gereken kriterleriniz olmalı. Kaliteli hizmet almak istiyorsanız her ayrıntıya dikkat etmelisiniz.

Yetkili Servis Olmasına Dikkat Edin

LG elektronik servisi olarak kendini tanıtan firmalardan yetkili servis olduklarına dair belge talep edin. Yetkili servis olmayanlara cihazlarınızı emanet etmemeye özen gösterin. Cihazlarınıza uzun ve kısa vadede zarar veren, güvencesiz iş yapan ve amatör olan firmalardan uzak durmaya dikkat edin.

Referanslarını Kontrol Edin

Elektronik servisi için danıştığınız firmaların referanslarını kontrol edin. Birkaç referansı olan, adı duyulmamış kişi ve firmalara hizmet vermiş olan kişilerle çalışmayın. Elektronik servislerin kalitesi ne kadar başarılı iş yaptıkları ile ölçülebilir.

Teknik Ekibin Uzmanlığından Emin Olun

Teknik ekibin alanında uzman olup olmadığını cihaza yaklaşımlarından anlayabilirsiniz. Elektronik servisi seçerken de teknik ekibin müdahalelerini takip edin. Eğer dikkatsiz ve özensiz yaklaşan ekiplerle karşılaşırsanız başka bir servis aramaya başlayın.

Servis Merkezini Görmeden Karar Vermeyin  

Elektronik eşyalarınızı emanet edeceğiniz servis merkezini görmek istemenizden doğal bir şey olamaz. Eğer tam anlamıyla servisinize güvenmediyseniz bir de bakım-onarım merkezlerini ziyaret etmeyi deneyin.

Orijinal Yedek Parça Garantisi Verenleri Tercih Edin

LG elektronik bakım ve onarımda orijinal yedek parçaların kullanılması önemlidir. Güvenilir olmayan firmalar tamir yaparken genellikle yan sanayi olarak tabir edilen ürünleri ya da markaya uygun olmayan parçaları kullanma gafletine düşebilirler. Ancak cihaza büyük zararlar verecek olan bu çalışmalardan kaçınılması gerekir. Elektronik servisi seçerken servisinizin orijinal yedek parça kullandığından emin olun.

Servis Ağının Geniş Olmasını Önemseyin

Kaliteli bir servis şehrinizin farklı bölgelerine hizmet verebilmelidir. Sadece tek bir ilçenin servisi olarak gözüken firmaların kalitesinden emin olmayın. Özellikle İstanbul’da oturuyorsanız yetkili servisinizin bölgenize ulaşabiliyor olmasını önemseyin.

 

Adı Duyulmamış Servislere Güvenmeyin

Cihazınızın garantisinin iptal olacağı durumlara sebep vermemek için adı duyulmamış servisler yerine markanızın yetkili servisinden destek alın. Sizlere düşük fiyatlarla hizmet sunanlara inanmayın.

Geniş Araç Filosu Olanları Seçin

Teknik açıdan kaynakları kısıtlı olan servislerle çalışmayın. Geniş araç filosu ve yedek parça deposu olan firmalar size anında ulaşacaktır. Hızlı servis almak istiyorsanız kaynaklarını akıllıca kullanan, araçları ile en kısa sürede adresinize gelebilecek olan servisleri tercih edin.

İletişim Kurabildiğiniz Bir Servis Seçin

Günlük hayatta sürekli kullandığınız TV, plazma, DVD gibi elektronik cihazlarınızın arızalarının en kısa sürede çözülmesini istemeniz çok normal. Bu nedenle her zaman her zaman arayabileceğiniz, haberleşebileceğiniz, soru sorabileceğiniz bir teknik ekip seçmelisiniz. Günler sonra servis tarihi veren ve aradığınızda telefonlara çıkmayan servislerden uzak durun.

Harcadığınız paradan çok nasıl hizmet aldığınızı önemserseniz iyi bir servis seçebilirsiniz. Cihazlarınızı tehlikeye atmamak için yetkili servis hizmeti almayı unutmayın…

Web Tasarım Web Tasarım ve Seo Destek Hizmeti - Webhome